Loading cart contents...
Zobraziť košík Pokladňa
Medzisúčet:

O šperkoch

Bižutéria Colibra

Colibra je ručne zdobená krištáľmi od svetoznámej firmy SWAROVSKI (CRYSTALLIZEDTM – Swarovski Elements) a – PRECIOSA z Českej republiky.

Bižutéria Colibra je vyrábaná z antialergických materiálov bez niklu.

Každý šperk je vo finálnej fáze pokrytý striebrom (silver plated) alebo zlatom (gold plated – 24ct).

Pri výrobe šperkov je použitá špeciálna technológia elektrofrézy – rakúskej licencie, ktorá chráni povrch pred stieraním zlata a striebra a zachováva lesk a vysokú kvalitu, nezávisle od času ich používania.

U niektorých osôb s veľmi agresívnym potom alebo alergiou, môže dôjsť k narušeniu vzhľadu kovových dielov, napriek vysokej kvalite výrobku! Napriek tomu sú šperky Colibra veľmi dobre tolerované aj u alergických osôb.

Ponúkame: NÁUŠNICE | SÚPRAVY | NÁRAMKY

Rhódiovaný šperk

Rhódium je ušľachtilý kov zo skupiny platinových prvkov,(dokonca viac ako zlato) ktorý je veľmi stály, tvrdý a odolný voči vonkajším vplyvom ako je svetlo, ľudský pot . Preto aj jeho cena je vyššia ako cena zlata.

Ródium (lat. Rhodium, Rh) je najdrahší kov zo skupiny tzv. platinových kovov. Má vynikajúce technické a úžitkové vlastnosti pre použitie v klenotníctve. Je to výnimočne lesklý (odráža až 80 % dopadajúceho svetla), čisto biely, extrémne tvrdý a odolný kov, ktorý nespôsobuje žiadne alergické reakcie.

Rhódiovanie je povrchová úprava šperkov, ktorá zabezpečuje ich zlepšenú odolnosť, kvalitu a životnosť. Zvyšuje lesk a strieborné šperky sú potom na nerozoznanie od šperkov z bieleho zlata. Ako na pohľad, tak aj vlastnosťami. Spočíva v nanesení jemnej vrstvy rhódia na povrch šperku.

Na povrch šperku sa rhódium nanáša elektrolytickou technológiu. Postupne šperk prejde cez niekoľko odmasťovacích kúpeľov, pretože jeho povrch musí byť dokonale čistý a hladký, čím krajšie je vyleštený šperk, tým krajší je po úprave.

Ponúkame: NÁUŠNICE │ SÚPRAVY

Swarovski Elements

Swarovski krištáľ

Slovo Swarovski. Každý z nás vie, že sú to luxusné šperky. Ale väčšina ľudí netuší čo to vlastne Swarovski je.

Už niekoľko rokov nám SWAROVSKI krištáľ prináša najväčšie skvosty. Je to tým, že vďaka svojmu briliantovému výbrusu a dokonalosti je jednotkou vo svete dizajnu. Swarovski kryštáli sú výnimočné žiarivé, majú dokonalý odraz svetla, ktorý získavajú vďaka svojmu, pre túto značku špecifickému brusu. Lámu svetlo na dúhové spektrum, čím sa líšia od kameňov bežných, ktoré svetlo iba odrážajú bez dúhového spektra. Tieto nádherné kamene sú celosvetovým symbolom kvality, kreativity, originality a osobného kúzla.

Zakladateľom spoločnosti je Daniel Swarovski.

Swarovski je rakúsky rodinný podnik so sídlom v Tirolskom mestečku Wattens.

Už vyše 100 rokov sa meno Swarovski spája s luxusom a módou. Daniel Swarovski sa narodil v severných Čechách v centre krištáľového a klenotníckeho priemyslu. Brusič skla Daniel Swarovski vynašiel v roku 1883 elektrinou poháňaný stroj na vybrusovanie krištáľových kameňov a o dvanásť rokov neskôr, v roku 1895 sa presťahoval do Tirolska za bohatým zdrojom vodnej energie, potrebnej na ich brúsenie. So švagrom Fracom Weisom vo Wattens založil brusičskú dielňu. Úspech spoločnosti stále závisí na zásadách Daniela Swarovskeho, ktoré musia dodržiavať aj dnešný potomkovia.

 V krátkosti si predstavíme z čoho a ako sa vlastne vyrábajú krištáľi Swarovski.

Tieto drahé krásne drahokamy sú vlastne zo skla. Daniel Swarovski vynašiel vlastný stroj a technológiu na výrobu a opracovanie krištáľov. Výnimočné výsledky dosiahol práve experimentovaním s množstvom oxidu olovnatého – jeho sklo ho obsahuje až 32%. To mu zaručuje maximálnu čírosť a dokonalé optické vlastnosti. Mimochodom, presné zloženie skla je dodnes prísne stráženým tajomstvom.

Ďalším faktorom ovplyvňujúce vzhľad a lesk Swarovski krištáľov je ich povrchová úprava. Firma Swarovski chcela vyrobiť krištáľové sklo, ktoré umožňuje lámať svetlo v spektre dúhy, a preto začala experimentovať s chemickými kovovými nátermi.

V začiatkoch 20. storočia sa Swarovskeho krištáli stali základnou zložkou celosvetovej módy. Firma Swarovski neustále vyvíja nové a nové technológie, tvary krištáľov a farebné kombinácie. Týmito neustálymi inováciami je táto firma známa a preto tak úspešná, aj vďaka dlhodobej spolupráci s poprednými svetovými návrhármi.

Ženy na celom svete sa pýšia šperkami s krištáľmi Swarovski, buďte jednou z nich!

Nezabudnite si pozrieť našu ponuku krásnych Swarovski šperkov.   NÁUŠNICE | SÚPRAVY | NÁRAMKY

Cubic zirconia - zirkón

Zirkón – je zjednodušené pomenovanie pre jeden z najpopulárnejších krištáľov používaných pri výrobe kameňov do šperkov, známy tiež pod označením „CZ krištáľ“ (z angl. cubic zirconia). Vyznačuje sa extrémnou tvrdosťou blízkou diamantu. Podobne ako Swarovského krištále majú zirkóny vďaka svojmu vysokému indexu lomu výnimočné optické vlastnosti a nádherne žiaria. Dobre vybrúsený zirkón od skutočného diamantu rozoznajú bez použitia prístrojov len odborníci.

Náušnice

Troška z histórie náušníc.

Prvé zmienky o náušniciach pochádzajú pravdepodobne z Blízkeho východu a siahajú približne do roku 3 000 pr. n. l. V tej dobe sa náušnice používali predovšetkým pre určenie náboženskej alebo kmeňovej identity nositela. V minulosti boli náušnice ukazovateľom sociálneho statusu jedinca v komunite a známkou bohatstva a prosperity. Prví archeologický nález paru náušníc pochádzajú z roku  2 500 pr. n. l., ktoré boli objavené v kráľovskom hrobe v Iraku.

V stredoveku boli náušnice nosené minimálne alebo vôbec. Spoločnosť bola ovplyvňovaná módou obrovských klobúkov, parochní a vysokých golierov. S príchodom výstrihu a menej výrazných a česaných účesov sa v 17. storočia dostali náušnice znovu na výslnie. Vyrábali sa z drahých kovov ako je zlato, striebro a z veľkého množstva drahokamov.

V 19. storočí náušnice opäť zmizli z módnej scény. Bolo to zapríčinené hlavne tým, že nastala zmena v účesoch a do popredia sa dostali klobúky. S príchodom nového storočia nastáva zmena i v úprave vlasov, kedy sa nosia hlavne drdoly. A tak mohli náušnice opäť do popredia záujmu.

Do polovice 20. storočia boli nosené náušnice všetkých tvarov a veľkostí. Veľký zlom v móde nastal vynájdením klipsy. Keď už nebolo potrebné prepichnutie ušného laloku. Tým pádom sa mohli náušnicami zdobiť aj ženy, ktoré doteraz prepichnutie odmietali. V 2. polovici 20. storočia prichádzajú náušnice, ktoré sú ľahké a nebránia v pohybe. Boli nosené kedykoľvek počas dňa bez ohľadu na príležitosti.

Náušnice dnes.

Najtypickejším šperkom každej ženy sú náušnice. Náušničky patria k ženským doplnkom, bez ktorých by si niektoré ženy nevedeli predstaviť vyjsť na ulicu. Stačí len zapojiť fantáziu a nájdete tie pravé na každú príležitosť.

Náušnice ženy skrášľujú  už od narodenia. Náušnice Vás rozžiaria, dodajú štýl každému outifitu a zvýraznia Vašu krásu. Dlhé či krátke, jemné či výrazné, farebné či strieborné? Náušnice rôznych tvarov, typov a veľkostí, nájdete na našej stránke topbizuteria.sk. Nebojte sa experimentovať s farbami a dizajnmi, buďte každý deň iná. Skoro každá žena ich má niekoľko a strieda si ich podľa nálady a oblečenia.

Dnes sa náušniciam kladie veľký dôraz ako módny doplnok, ktorý by nemal chýbať žiadnej žene. V dnešnej dobe náušníc nosia už aj muži. Muži vo väčšine prípadov dávajú prednosť jednoduchým kamienkom. Ponuka je naozaj široká.

Bižutéria spĺňa všetky dôležité parametre dobre vyzerajúceho doplnku. Ak je kvalitne povrchovo upravená – nezachádza, spĺňa účel a môžeme si ju dovoliť častejšie meniť. Aj v prípade straty alebo krádeži nedôjde k takej ujme ako pri strate veľmi drahých šperkov.

Náušnice z bižutérie sa radia medzi tie cenovo dostupnejšie šperky. Ľahko sa dajú kombinovať  so striebrom, chirurgickou oceľou i s ďalšími drahšími kovmi. Zdobia ju korále, zirkóny a ďalšie dostupnejšie krištáli. Na topbizuteria.sk máte možnosť zakúpiť krátke i dlhé náušnice z bižutérie.

Ku každodenným náušniciam patria okrúhle, visiace, extravagantnejšie, alebo úplne maličké s jemným vzorom a tvarom. Ak chcete, aby si okolie vaše náušnice všimlo uprednostnite jednu farbu vášho celého outfitu. Hlavne aby materiál a farba šiat neboli extravagantné, ale naopak, úplne jednoduché.

Napichovacie náušnice sú pre praktické a športové chvíle. Nezavadzajú a predsa dokážu zaiskriť a obohatiť váš vzhľad. Najkrajším typom sú krištáľové náušnice, kde krásna farebnosť krištáľov zažiari a tým zvýrazní vaše črty. Je vhodné pri tomto type náušníc vyberať si napríklad podľa farby vašich očí.

Kruhové náušnice, vďaka rôznorodosti od malých po doslova obrovské, sú vhodné na každodenné nosenie a k mnohým príležitostiam. Pri týchto typoch náušníc je veľmi dobré vyberať si náušnice podľa štýlu tváre. Pre okrúhlu tvár menšie a stredne veľké, pre podlhovastú a oválnu tvár väčšie výraznejšie náušnice. Pre štvorcový resp.  hranatý typ tváre sú najvhodnejšie stredne veľké kruhy.

Visiace náušnice sú vhodné najmä k večerným a slávnostným príležitostiam. Tento druh náušníc je veľmi populárny a pôsobí najženskejšie. Visiace náušnice sa hodia ku všetkým štýlom oblečenia. Vďaka svojej širokospektrálnosti sa môžu pochváliť najširším výberom. Pri výbere tohto typu náušníc je vhodné prihliadať aj na tón farieb, ktorý treba vhodne skombinovali s oblečením.

Prihliadnite pri výbere náušníc.

Náušnice sú veľmi dôležitým doplnkom každej ženy, vyjadrujú jej štýl. Každá žena, je jedinečná a preto aj pri výbere by sa podľa toho mala riadiť. Preto sa riaďte svojim vkusom. Nenapodobňujte štýl svojej priateľky, či kolegyne.  Niektoré z nás túžia po nápadnejších kúskoch, iné dávajú prednosť konzervatívnejším.

Odborníci radia, aby sme sa pri nákupe riadili aj typom našej tváre. Tvar náušníc by Vám mal ladiť s tvárou.

Presvedčte sa, či Vám istý štýl sedí a či sa v ňom cítite príjemne.

Azda najdôležitejším aspektom, ktorý by ste mali zohľadňovať pri kúpe náušníc, je typ udalosti a samozrejme oblečenia.

Ak sa chystáte na ples, vášmu výberu by mali zodpovedať náušnice. Nezabúdajte, že k jednoduchým šatám volíme odvážnejšie kúsky bižutérie a toto pravidlo platí aj naopak. Majte na mysli, že v prvom rade sa musíte v náušniciach cítiť príjemne. Vyberajte si náušnice, ktoré zodpovedajú vášmu vkusu. Nie vždy je zohľadňovanie módnych trendov nevyhnutnosťou.

Vyberte si preto tie, v ktoré sa cítite príjemne a vystihujú Vás najviac.

Náušnice a tvary tvárí, ktoré im svedčia.

Obdĺžniková tvár– ak máte dlhú a úzku tvár, stredne veľké až veľké náušnice sú pre vás ideálnym riešením. Vhodné sú kruhové a oválne tvary, napichovacie náušnice v tvare guľky či bodky.

Mali by ste sa vzdať visiacich tenkých a retiazkových náušníc, ktoré vašu tvár ešte viac predĺžia.

Oválna tvár- pristanú vám aké koľ vek náušnice. Veľké, malé, hranaté, guľaté, skvelo budete vyzerať v každých. Vašu tvár najviac vyzdvihnú visiace náušnice v tvare oválu ale aj kruhové, alebo rôznych geometrických tvarov.

Vyhnúť by ste sa mohli len oválnym náušniciam, ktoré presahujú hranu vašej tváre.

Okrúhla tvár- najviac Vám pristanú visiace náušnice. Či už sú to trojuholníky, obdĺžniky alebo podlhovasté náušnice. Dlhé náušnice Vám krásne predĺžia tvár a krk. Ďalšou správnou voľbou je tvar slzičky.

Vyberajte si také, ktoré nie sú okrúhle alebo oválne. Takýmto náušniciam sa radšej vyhnite.

Štvorcová tvár- hodia sa vám guľaté alebo dlhé náušnice. Pristanú aj perličky, náušnice v tvare kvapky alebo slzy.  Nič nepokazíte ani drobnými a jemnými náušničkami, ktoré črty vašej tváre zjemnia a zmenšia.

Vyhýbajte sa naopak príliš výrazným geometrickým vzorom.

Trojuholníková tvár a  Srdcová tvár- tomuto typu tváre lichotia najmä oválne náušnice, špirálovitý tvar náušníc alebo kvapky. Hľadajte visiace náušnice, ktoré sú v dolnej časti rozšírené. Vyberajte si z tvarov, ktoré vašej tvári dodajú ženskosť a zjemnia ju. Náušnice by nemali však siahať pod lícne kosti.

Zabudnite na náušnice v tvare srdca a obráteného trojuholníka. Opticky by vám pridali kilá.

Materiál náušníc.

Bižutéria sa vyrába z rôznych materiálov, skla, kovu, keramiky, plastov, kože, textilu atď.

Bižutérny kov ide o najčastejší a najlacnejší materiál, konkrétne zliatinu medi a zinku. Nemožno očakávať porovnateľnú životnosť s ušľachtilými kovmi a alergici alebo osoby s citlivou pokožkou môžu tento materiál horšie znášať.

Kvalitné náušnice by mali mať povrchovú úpravu rhódioum, striebro, alebo zlato . Nestratia tak ľahko svoj lesk.

Chirurgická oceľ obľúbený a odolný materiál. Vzhľadom pripomína striebro, ale je lacnejší. Zároveň tento materiál zvyčajne nevadí jedincom s citlivou pokožkou.

Tvar náušníc záleží aj na tom, či majú osadený nejaký kamienok. Veľmi elegantne však vyzerajú aj šperky z tradičného českého granátu, zirkónu, kryštálu, s perlou alebo úplne bez kamienka.

Náušnice vyžadujú správne skladovanie a primeranú starostlivosť.

Náušnice si zaslúžia primerané skladovanie a starostlivosť. Uchovávajte ich v pôvodných obaloch a z času na čas im doprajte čistenie. Riaďte sa pokynmi uvedenými na príbalových letákoch, pretože každý z materiálov si vyžaduje iné podmienky údržby.

Správne skladovanie šperkov.

Aby šperky z bižutérie vydržali čo najdlhšie, musíte sa o ne náležite starať. Tou najdôležitejšou starostlivosťou je správne uskladnenie šperkov, ktoré najviac vplýva na ich bezchybný stav a životnosť. Ako teda správne skladovať šperky?

Každý šperk osobitne.

Každý jeden šperk musí byť uložený samostatne. Nemyslíme tým hneď mať na každý prstienok, náramok či náhrdelník osobitnú škatuľku. Napríklad môžete využiť pôvodné škatuľky, v ktorých ste šperky dostali či zakúpili a uložiť do nich daný kúsok. Prípadne si kúpiť sadu textilných vreciek a každý jeden šperk vložiť do jedného z nich. Výborným spôsobom je klasická šperkovnica s množstvom priehradiek či vankúšikov na zasunutie prstienkov alebo náušníc.

Bez prístupu svetla a v tme.

Šperkom treba vytvoriť ideálne prostredie. Ak sú skladované v suchu, tme a pri bežnej izbovej teplote vydržia aj niekoľko rokov. Šperkom neprospieva dlhodobé držanie na svetle. Rovnako aj vlhkosť, aj preto by ste nemali šperky uchovávať v nepriedušných plastových vreckách. Vlhkosť škodí preto ak ich idete uložiť vždy ich pred tým šetrne pretrite jemnou handričkou utrite dosucha.

Snažte sa mať vyčlenený priestor pre šperky.

Takisto by ste mali skladovať jednotlivé materiály osobitne. To znamená strieborné, zlaté, oceľové šperky či bižutériu oddelené pevnou bariérou. Ideálne v osobitnej šperkovnici. Prehľad v šperkoch vám následne pomôžu udržať špeciálne stolíky, ktoré sú určené výlučne na uskladnenie šperkov.

Starostlivosť o šperky

K tomu, aby ste sa čo najdlhšie mohli tešiť z krásy a lesku šperkov, vám ponúkame niekoľko rád ako ich používať,  uchovávať a chrániť.

Šperky sú krehké – pri neopatrnom zaobchádzaní sa môžu poškodiť. Chráňte ich preto pred kontaktom s tvrdými a ostrými predmetmi.

Odložte šperky pred kúpaním, sprchovaním, spaním, vykonávaním domácich prác ( hlavne tých, pri ktorých by mohla prísť do kontaktu s vodou a nadmerným potením). Nepoužívajte ju pri športových aktivitách.

Vyvarujte sa kontaktu s chemickými prostriedkami ako sú parfémy, krémy, laky na vlasy, morská voda, chlór a iné chemikálie bežne používané v domácnosti.

Ak šperky práve nenosíte, uchovávajte ich v pôvodnom obale, oddelené od ostatných šperkov.

Nepoužívajte žiadne agresívne čističe!!!